دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

اخذ گواهینامه۱۷۰۲۵برای آزمایشگاه مرکزی شرکت آب وفاضلاب لرستان

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان لرستان خبرداد:

اخذ گواهینامه۱۷۰۲۵برای آزمایشگاه مرکزی شرکت آب وفاضلاب لرستان

 

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان،مدیر عامل این  شرکت از مطلوب بودن کیفیت آب در استان خبر داد و گفت: آب آشامیدنی لرستان در حد مطلوب بوده و مستمراً پایش و مورد آزمایش قرار می گیرد.

حمید رضا کرم وند گفت: حمیدرضا کرم وند گفت: پایش عامل های کیفی آب شامل عوامل میکروبی، عوامل فیزیکی و شیمیایی، عوامل فلزات سنگین و عوامل بیولوژی توسط ۱۸ آزمایشگاه فعال در سرتاسر استان انجام می گردد و سایر عوامل از قبیل مواد رادیواکتیو که امکان اندازه گیری آنها توسط آزمایشگاه های سطح استان مقدور نمی باشد برونسپاری می گردد. خوشبختانه نتایج آزمایشات نشان می دهد کیفیت آب شرب مورد مصرف شهروندان استاندارد و در حد مطلوب می باشد.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت مناسب آب یکی از خطوط قرمز این شرکت محسوب می‌شود، اظهار داشت نمونه برداری بصورت هوشمند و تحت برنامه GPS از منابع تامین، مخازن ذخیره و شبکه توزیع آب آشامیدن توسط افراد نمونه بردار که صلاحیت لازم در این زمینه را دارند انجام می گردد و ماهیانه بیش از ۱۵۰۰ نمونه از نقاط تعریف شده جمع آوری و در آزمایشگاه های سطح شرکت مورد آزمایش قرار می گیرند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان افزود: بر اساس استانداردهای تعریف شده، آب آشامیدنی آبی است، که ویژگیهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و رادیواکتیو آن در حدی باشد که مصرف آن برای آشامیدن، خطری را در کوتاه یا بلند مدت ، برای سلامت انسان، به همراه نداشته باشد.

کرم وند با بیان اینکه آزمایشگاه‌های آبفای استان از جمله آزمایشگاهای معتمد سازمان محیط زیست است اظهار داشت: این شرکت با  ۲۴ آزمایشگاه در سطح استان و روزانه بیش از ۱۰۰ نمونه آزمایش با همکاری  مرکز بهداشت استان انجام داده تا کیفیت آب و کیفیت مطلوب آن را تایید نمایند خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از آلودگی میکروبی و شیمیایی آب در استان گزارش نشده است. وی افزود در راستای اطمینان از صحت و دقت نتایج آزمون ها، این شرکت موفق شده است گواهینامه ۱۷۰۲۵  را برای آزمایشگاه مرکزی اخذنماید تا با رعایت الزامات این استاندارد همواره نتایج معتبر و قابل اعتمادتری بدست آید.

کرم وند ادمه داد که مشترکین محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تغییر در کیفیت آب، مراتب را از طریق سامانه مردمی ۱۲۲ گزارش نمایند تا بررسی های بیشتر به منظور حل مشکل توسط همکاران شرکت صورت پذیرد

۹۸/۹۹ درصد از جمعیت استان لرستان از آب سالم لوله کشی ۸۴/۵۹ درصد نیز از شبکه فاضلاب برخوردارند.

 

آخرین خبرها

ویدئوها

رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت روز زن
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)
جشنواره نخستین واژه (آب)
تجلیل ازخبرنگاران