دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از تصفیه خانه فاضلاب در حال ساخت شهر الشتر لرستان

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از تصفیه خانه فاضلاب در حال ساخت شهر الشتر لرستان

 

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان در جریان سفر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به استان لرستان به همراه رئیس کمیسیون عمران مجلس ، مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های  آب و فاضلاب کشور، استاندار لرستان نمایندگان مردم استان  در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از تصفیه خانه در حال ساخت فاضلاب شهر الشتر بازدید نمودند.

حمیدرضا کرم وند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت این تصفیه خانه، به ساخت چهار تصفیه خانه فاضلاب دیگر در شهرهای استان لرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با نگاه مثبتی که دولت سیزدهم در بحث توسعه و زیرساخت های آب و فاضلاب در کشور و به ویژه در استان لرستان دارد پروژه های مختلفی در این حوزه در استان در حال اجرا می باشد .

وی  توضیح داد:  در صورتی که اعتبارات لازم این پروژه ها  تزریق شود و با احداث ۵ تصفیه خانه فاضلاب در حال ساخت تمامی شهرهای بالای ۲۰ هزار نفری استان تحت پوشش  تصفیه خانه فاضلاب قرار خواهد گرفت.

کرم وند درخصوص تصفیه خانه الشتر گفت: این تصفیه خانه ۶۰۰۰ متر مکعب در روز تصفیه فاضلاب انجام می دهد برای جمعیتی در حدود ۴۰ هزار نفر پیش بینی شده است.

 وی به   اجرای همزمان شبکه فاضلاب در سطح شهر اشاره و گفت : بیش از ۹۵ درصد  شبکه فاضلاب در داخل شهر انجام گرفته و به محض تکمیل تصفیه خانه فاضلاب بلافاصله به شبکه متصل خواهد شد همچنین میزان پیشرفته ساختمانی تصفیه خانه را ۶۵ درصد می باشد.

در ادامه این بازدید محمدباقر قالیباف رئیس مجلس از  زحمات و تلاش های صورت گرفته در ساخت این مجموعه تقدیر و همچنین از نگاه مثبت دولت و مجلس  به بخش پروژه های آب و فاضلاب در  سطح کشور خبر وتاکید کرد اعتبارات مناسبی برای این حوزه درنظر گرفته شده است..

 

آخرین خبرها

ویدئوها

رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت روز زن
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)
جشنواره نخستین واژه (آب)
تجلیل ازخبرنگاران