پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱

با کاهش ۱۵درصد آب تابستان بدون افت فشار و قطعی آب خواهیم داشت

معاونت درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب لرستان:

با کاهش ۱۵درصد آب تابستان بدون افت فشار و قطعی آب خواهیم داشت

 

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان ، معاونت درآمد و امور مشترکین این شرکت گفت: با توجه به شروع فصل تابستان و مصرف بالای آب توسط شهروندان لازم است که همه مشترکین شهر و روستا مدیریت مصرف بهینه را در برنامه زندگی خود داشته باشیم.

مرتضی یاراحمدی گفت: مصرف آب در استان بالاتر از مصرف جهانی است به طور مثال در خرداد ماه سال جاری در حدود ۵/۱۶ میلیون متر مکعب آب در بخش خانگی و تجاری مصرف شده که این مقدار نسبت به خرداد ماه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

یاراحمدی افزود : لذا توصیه می شود به مشترکین عزیز با کاهش ۱۵ درصدی در مصرف آب از افت فشار و قطعی احتمالی جلوگیری کنند.شهروندان می توانند در کنترل شیرآلات منزل خود،تنظیم شناور و شیرآب کولرهای آبی،استفاده از سایبان بر روی سیستم های خنک کننده، کوتاه کردن زمان استحمام، روش نظافت حیاط و...می تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف آب داشته باشد.

یاراحمدی اضافه کرد: مدیریت مصرف بهینه باید سرلوحه زندگی ما باشد مدیریت بهینه مصرف آب می تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد خانواده داشته  و با کاهش مصرف آب ،مبلغ آب بها در فیش پرداختی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که مشترکین آب شهر و روستا ی استان لرستان در حدود ۵۸۷۰۰۰ فقره می باشد. 

آخرین خبرها

ویدئوها

رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت روز زن
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)
جشنواره نخستین واژه (آب)
تجلیل ازخبرنگاران