پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

تاکید بر هم افزایی صنعت آب و برق و انجام به موقع مطالعات در لرستان

معاون وزیر نیرو؛

تاکید بر هم افزایی صنعت آب و برق و انجام به موقع مطالعات در لرستان

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب لرستان، حیدری معاون پارلمانی وزیر نیرو، ظهر دیروز در جلسه شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق در خرم آباد، به ارتباطات خوب استاندار و معاون عمرانی استاندار در کشور اشاره کرد و گفت: آنچه که خدمت رسانی به مردم را که وظیفه همه ما است کامل می کند، آمایش سرزمینی است و آمایش سرزمینی هم، به جز با ارتباطات کاملا حساب شده و دقیق به دست نمی آید.
 وی افزود: ممکن است در نقطه ای از استان، کار خیلی خوبی از جمله ایجاد یک سد انجام شود و وقت و هزینه زیادی صرف آن شده باشد، ولی در منظومه استان کاربرد آنچنانی نداشته باشد، بنابراین اگرچه مدیران قبلی هم کارهای زیادی را انجام داده‌اند ولی ضرورت دارد برای آمایش سرزمینی، استاندار معاونین وی و نمایندگان و همکاران صنعت آب و برق منظومه استان را تعریف کنند.
حیدری اضافه کرد: حال ممکن است تلاش مدیران یک دستگاه، شخصی و فقط برای آن دستگاه باشد و یا این تلاش ها منسجم و استانی باشد، به این صورت که استان لرستان با این مشخصه ها و این شهرستان ها این ظرفیت ها را دارد و باید با تمرکز بر این موضوع، در ۲۰ سال آینده حرکت کنیم تا مشکلات اشتغال و درآمد مردم، درآمد پایدار، مشکل ماندگاری جمعیت و غیره حل شود.
معاون وزیر نیرو با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان وزارت نیرو و همچنین مصوبات خوب سفر رئیس جمهور به لرستان گفت: باید با تلاش شما اتفاقات خوبی از جمله عدم قطعی برق در استان و کشور بیفتد و ادامه یابد.
 وی بیان کرد: سال گذشته از ۲۹ اردیبهشت قطعی برق آغاز شد ولی خوشبختانه امسال تاکنون، جز در موارد خرابی و اتفاقات طبیعی اجازه ندادیم حتی یک ساعت قطعی برق اتفاق بیفتد.
حیدری اظهار کرد:  در حوزه صنعت هم ۵۷۰ هزار واحد را اجازه قطعی برق ندادیم  و فقط ۴۴۰ واحد را در کشور برنامه ریزی کردیم که خاموشی هایی محدود را با حفظ تولید داشته باشند و سهم استان لرستان در این خصوص، ۳ واحد بوده است.
معاون وزیر نیرو بیان کرد: الان خوشبختانه شاهد یک آرامش در جامعه هستیم برای برقرار ماندن این آرامش باید به تعهداتی از جمله تولید ۳۵ هزار مگاوات برق و آبرسانی به ۱۰ هزار روستا، عمل کنیم که امیدواریم با ورود قرارگاه امام حسن (ع) و سایر نهادهای جهادی، این تعهد انجام شود و خوشبختانه وزارت نیرو  به وظایف خود در خصوص تامین اعتبار و سایر برنامه های مرتبط عمل کرده است.
معاون وزیر نیرو ضمن تشکر از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، بابت تهاتر های انجام گرفته توصیه کرد: که از همه ظرفیت های موجود به درستی استفاده شود.
حیدری، بهترین کار را خدمت به مردم در سایه ولایت و نظام عنوان کرد و با بیان اینکه آب و برق در استانها یک مجموعه هستند و باید باهم هم افزایی داشته باشند به طوری که مردم هم متوجه این وحدت شوند افزود: به عنوان مثال وقتی که مردم برای حل مشکل آب به شرکت آب و فاضلاب مراجعه کردند باید به گونه ای آنها را راهنمایی کنید که این وحدت را احساس کنند.
معاون وزیر نیرو با تاکید بر سازماندهی مناسب نیروی انسانی به خاطر جلوگیری از اتلاف هزینه اضافی، یکی از موارد ضعف در لرستان را عدم انجام به موقع مطالعات عنوان و تصریح کرد: با کمک وزارت نیرو و معاونت عمرانی استاندار، این مطالعات سریعتر انجام شود چرا که اگر مطالعات تکمیل نشود هیچگونه اعتباری به آن تعلق نخواهد گرفت. وی ادامه داد: سد هایی که برای تامین آب شرب در استان در نظر گرفته شده اند باید در چارچوب برنامه های اضطرار وزارت نیرو قرار بگیرند و در یک بازه زمانی کوتاه به نتیجه برسند که برای انجام این کار، بایستی از همه ابزارهای قانونی و منابع ترکیبی مانند بند (و) ماده ۵۶ و سایر منابع، حداکثر استفاده را کرد.
وی در خصوص سد معشوره تاکید کرد:  با توجه به اینکه این سد، از مصوبات سفر رییس جمهور و مورد تاکید وزیر نیرو و نگاه ویژه استاندار لرستان است، بایستی به سرعت به بهره برداری برسد، چرا که این پروژه به عنوان یک پروژه ملی در کشور شناخته شده است.
 حیدری تاکید کرد: لازم است ارتباطات در سطح شرکت ها با دیگر مجموعه ها مانند مجلس، قوه قضاییه و دیگر سازمان ها مانند استانداری به اندازه کافی برقرار شود تا پروژه هایی که موجب رضایت مردم می شوند زودتر به نتیجه برسند.

آخرین خبرها

ویدئوها

رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)