شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

رئیس گروه تله متری شرکت آب وفاضلاب لرستان ازنوآوریها و ابتکارات انجام گرفته دراین واحد خبرداد

رئیس گروه تله متری شرکت آب وفاضلاب لرستان ازنوآوریها و ابتکارات انجام گرفته دراین واحد خبرداد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان لرستان،  رئیس گروه تله متری معاونت بهره برداری و توسعه آب این شرکت خانم  رضوان برمه زیار، درباره ابتکارات وخلاقیت های این واحد که توسط وی طراحی و نصب شده اندتوضیحاتی ارائه داد.
 

دراین مصاحبه برمه زیار به طراحی و نصب سنسورهای نانویی تشخیص بدن انسان از حیوان جهت اعلام حضور فیزیکی شخص در ایستگاه ،طراحی و نصب سنسورهای برنجی و سوییچی mf سطح سنج مخازن با دقت میلیمتراشاره کرد سنسورهای سطح سنج مخازن که از جنس برنج بوده ،در آب خورده نمی شوند که عدم رسوب گرفتگی ، عدم زنگ زدگی ،عدم نیاز به پاکسازی مجدد و ودقت بالا از مزایای ویژه این سنسورها می باشدکه جهت جلوگیری از سرریز مخازن و خشک کارکردن پمپها به کار میروند.

 همچنین سنسورهای مگنتواستریکتیو با بهره گیری از خاصیت اثر ویلاری و با تکنولوژی مغناطیسی طراحی گردیده اند و دارای یک شناور مغناطیسی می باشند که با تغییر سطح سیال موقعیت این شناور نیز تغییر کرده و باعث ایجاد یک خروجی با دقت بسیار بالا می شود.

وی همچنین ازطراحی ،نصب و راه اندازی اولین سامانه بومی نرم افزار مانیتورینگ روستاها در کشور که به صورت پایلوت از سال ۸۸  در استان لرستان به اجرا در آمده وهم اکنون نصب آن در دیسپاچینگ مرکزی تصفیه خانه آب خرم آبادوبه صورت محلی درامورات شهرستانهاو طراحی ماژول های lowpower  برای استفاده از انرژی خورشیدی جهت تامین برق مورد نیاز دستگاه های تله متری و اسکاداونیزاز طراحی و نصب سنسورهای دماخبرداد.

خانم برمه زیار افزودکنترل هوشمند جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در ۴ فصل و ۳تعرفه ونمایش عملکرد پمپ به صورت گرافیکی و به صورت حلقه بسته هم در دستگاه های نصب شده ایستگاه هم در نرم افزاربه علاوه کنترل پمپ به صورت (دستی،ساعت،تله متری )بدون نیاز به ساعت فرمان نیزازدیگر ابتکارات وی دراین مجموعه بوده است.
درپایان رئیس گروه تله متری شرکت آب وفاضلاب لرستان به موضوع کنترل سطح مخزن تا ۶۴ سطح به صورت شمارشی (option)وطراحی و نصب دیتالاگر داخلی با قابلیت رسم گراف و گزارش پارامترهابه عنوان دیگر نوآوری در واحد تله متری شرکت آب وفاضلاب لرستان اشاره کرد.که در مجموع این نوآوری ها منجر به صرفه جویی اقتصادی ۷۰درصدی انرژی با هزینه ساخت یک پانزدهم نمونه های خارجی شده است .

آخرین خبرها

ویدئوها

گوشه ای از اقدامات شرکت آبفا برای مقابله با بارندگی های اخیر
رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)