يكشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳

شروع پویش خانه تکانی بامحوریت مدیریت مصرف آب شرب درلرستان

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان عنوان کرد؛

شروع پویش خانه تکانی بامحوریت مدیریت مصرف آب شرب درلرستان

 

 

یاسر اکبریان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: میزان مصرف آب در لرستان ظرف ۶ ماه گذشته  ۶۷  میلیون متر مکعب بوده است، در ۱۵ روز پایانی اسفند ماه به دلیل سنت خانه تکانی مصرف آب ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

یاسر اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ظرف ۶ ماه گذشته  ۶۷  میلیون متر مکعب آب مصرف کرده‌اند، اظهار کرد: در ۱۵ روز پایانی اسفند ماه به دلیل خانه تکانی مصرف آب ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمار ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور  تا ۴ اسفند، معادل ۹۴.۲ میلیمتر بوده که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت ۳۴ درصد و نسبت به سال آبی گذشته که باز هم سال خشکی بود ۲۸ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به سنت خانه تکانی در پایان سال بیان کرد:  باهماهنگی با تعدادی از نهادی اجتماعی وفرهنگی وهمچنین سازمان های مردم نهاد از نیمه دوم اسفندماه پویشی را تحت عنوان سنت خانه تکانی و مدیریت آب شرب درلرستان شروع کردیم و تا اواخر اسفند با اقدامات مختلفی فرهنگی و اطلاع رسانی انتطار داریم از مصرف بی رویه آب شرب  جلوگیری شود 
اکبریان خاطرنشان کرد از شهروندان انتظار داریم  در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب با استفاده کامل از ظرفیت ماشین‌های لباس‌شویی و ظرف‌شویی و واگذاری شستن فرش‌ها به مراکز قالی‌شویی می‌توانند خانه‌تکانی بدون هدررفتن آب انجام دهند.

اکبریان  همچنین گفت: شهروندان برای پاکسازی راهرو‌ها و معابر هم تا جایی که  امکان دارد استفاده از آب را حذف کنند و اگر هم قرار است شست و شو با آب انجام شود، از مواد شوینده کمتری استفاده شود چرا که استفاده زیاد از مواد شوینده مدت زمان فرایند شست و شو را افزایش می‌دهد و طبیعتا مصرف آب نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در شست‌وشوی در و پنجره‌ها هنگام خانه‌تکانی، نکات مدیریت مصرف آب را رعایت کنیم، خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات پایدار آبرسانی، خانه تکانی را به روز‌های پایانی سال موکول نکنیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تاکید کرد: با توجه به سنت خانه‌تکانی در روز‌های پایانی سال و کمبود منابع آبی، از مصارف غیرضروری پرهیز کنیم.

آخرین خبرها

ویدئوها

گوشه ای از اقدامات شرکت آبفا برای مقابله با بارندگی های اخیر
رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)