يكشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳

طرح یکپارچه‌سازی آبفای شهری و روستایی سیاستگذاری‌ها را روان‌تر می‌کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

طرح یکپارچه‌سازی آبفای شهری و روستایی سیاستگذاری‌ها را روان‌تر می‌کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی را اقدامی مثبت از طرف وزارت نیرو دانست و گفت: سرعت پیشبرد امور مربوط به آب و فاضلاب روستایی، قابل مقایسه با گذشته نیست.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص اقدام انجام شده برای یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: در راستای این یکپارچه‌سازی توان شرکت‌های آب و فاضلاب برای برطرف کردن مشکلات روستاها افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به شرایط قبلی شرکت‌های آبفار افزود: قبل از یکپارچه‌سازی، درآمد و اعتبارات شرکت‌های آب و فاضلاب در شهرهای  بزرگ بالا و در شهرهای کوچک نیز به نسبت کمتر بود و با توجه به اینکه عمدتاً در شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی درآمدی وجود نداشت، به همین دلیل این شرکت‌ها امورات محوله را با اعتبارات دولتی و به دشواری دنبال می‌کردند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قبل از این طرح در روستاهای ما عمدتاً کار اساسی انجام نمی‌پذیرفت و در مقابل مشکلات موجود در کشور، کارهایی که صورت می‌گرفت، اندک بود.

وی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی را شرکت‌های زیان‌ده دانسته و خاطرنشان کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب روستاها به دلیل نبود اعتبارات و درآمد ناکافی موفق به انجام پروژه‌های آب‌رسانی نمی‌شدند و اجرای یک پروژه آبفا در این مناطق جزء معجزات بود.

حاجی‌بابایی طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی مثبت از طرف وزارت نیرو اعلام کرد و گفت: با اجرای این روند علاوه بر شتاب‌گیری کارها، شاهد افزایش رضایت عمومی هستیم چرا که این طرح مدیریت را یکپارچه کرده و توانسته هم سیاست‌گذاری را روان‌تر کند و هم مشکلات تفکیک روستا و شهر را برطرف کند.

آخرین خبرها

ویدئوها

گوشه ای از اقدامات شرکت آبفا برای مقابله با بارندگی های اخیر
رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)