دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

وزیر نیرو در جریان سفر هیات دولت به لرستان از برخی پروژه های آب و برق استان بازدید نمودند

دکتر محرابیان: با اقدامات جهادی تلاش می کنیم مشکل آب شرب روستاهای دچار تنش را حل کنیم

وزیر نیرو در جریان سفر هیات دولت به لرستان از برخی پروژه های آب و برق استان بازدید نمودند

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان ، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در بدو ورود به استان در قالب سفر رئیس جمهور محترم به استان،به شهرستان چگنی سفر کردند.

وی ضمن حضور در مراسم غبارروبی گلزار شهدا با مسئولین این شهرستان دیدار نمودند.سپس در مسیر پروژه سد در حال ساخت معشوره از روستاهای بخش شاهیوند این شهرستان سرکشی و مردم این روستاها مشکلات و خواسته های خود را مطرح نمودند.

در ادامه این بازدید وزیر نیرو ضمن حضور در محل پروژه سد در حال ساخت معشوره در خصوص مشکلات این سد و برنامه های وزارت نیرو برای تسریع در ساخت این پروژه با خبرنگاران گفتگو کرد وی در این گفتگو تاکید کرد که سد معشوره یکی از سد های مهم لرستان می باشد که جای تاسف دارد که مجموع پیشرفت آن که سالها کلنگ زنی شده اکنون ۱۰ درصد می باشد،وی همچنین توضیح داد که براساس پیش بینی ها ۶ هزار میلیارد اعتبار برای این طرح نیاز داریم تا پایان دولت سیزدهم شاهد بهره برداری از این سد باشیم.

وزیر نیرو سپس در ادامه سفر از نیروگاه سیکل ترکیبی برق شهر خرم آباد بازدید نمودند.وی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت:در استان لرستان با ظرفیت ۴۵۰ مگاوات برق در نیروگاه برق آبی رودبار،نیروگاه خرم آباد با دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و نیروگاه دورود برای ظرفیت ۷۵ مگاوات را داریم که برنامه ریزی شده برای پیک تابستان   ۱۴۰۱ بخش بخار نیروگاه خرم آباد نیز به شبکه متصل شود.

وزیر نیرو در خصوص آبرسانی به روستاها نیز گفت: ۳ هزار روستا داریم که ۵۰۰ روستا در تنش آبی هستند،قراردادی هفته گذشته با قرارگاه خاتم بسته شده که نیازمند ۳۶۰ میلیارد تومان است،ضمن این که با حضور گروههای جهادی و بسیج سازندگی تا یک ماه دیگر پروژه های آبرسانی شروع و امیدواریم طی پایان دولت سیزدهم مشکل آب شرب روستاها را حل کنیم.

محرابیان همچنین اظهار داشت :اعتبارات خوبی برای تکمیل طرح های نیمه تمام فاضلاب پیش بینی شده است ،وزیر نیرو در آخرین برنامه سفر به استان در جلسه ملاقات چهره به چهره با برخی از نخبگان و کارآفرینان شهر خرم آباد در محل فرمانداری این شهر حضور پیدا نمودندو مسائل و مشکلات آنان را جویا شدند.

آخرین خبرها

ویدئوها

رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت روز زن
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)
جشنواره نخستین واژه (آب)
تجلیل ازخبرنگاران