يكشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳

پنج درصد مشترکان آب در لرستان پر مصرف هستند

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان لرستان عنوان کرد ؛

پنج درصد مشترکان آب در لرستان پر مصرف هستند

یاسر اکبریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این مشترکان چنانچه مصرف خود را کاهش ندهند با اخطار و و سپس قطع آب مواجه جریمه می شوند.

وی افزود: طی سه ماهه ابتدایی امسال بیش از ۳۱ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی و سالم در استان تولید شده در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳۰ میلیون مترمکعب بوده است و اکنون افزایش سه درصدی دارد.

اکبریان کل تولید آب شبکه لوله کشی لرستان در سال گذشته را ۱۸۴ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: آب لوله کشی استان از ۶۴۱ حلقه چاه، ۱۷۶ باب چشمه و ۱۷ دهنه قنات تولید و در نهایت ۶۴ درصد آب شبکه از طریق چاه، ۳۴ درصد از طریق چشمه و ۲ درصد نیز توسط قنات ها تامین می شود.

وی متوسط سرانه تولید آب در استان را ۲۲۶ لیتر دانست و تصریح کرد: این مقدار آب به ازای هر روز است که در فصول گرم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه مشترکانی که در طول بازه زمانی ۴۵ روزه ۲۴ مترمکعب مصرف داشته باشند به عنوان کم مصرف شناخته می شوند عنوان کرد: همچنین سرانه مصرف آب لوله کشی برای هر نفر در استان طی شبانه روز ۱۷۱ لیتر است در حالی که مصرف استاندارد کشور ۱۵۰ لیتر می باشد.

اکبریان عمده ترین برنامه های گذر از تنش آبی در تابستان امسال را حفر و تجهیز چاه های جدید، مدیریت فشار شبکه، پیمایش و نشت یابی فعال شبکه و خطوط، تکمیل پروژه های خطوط انتقال آب و بهسازی و بازسازی تاسیسات عنوان کرد.

بیش از ۶۱۰ هزار مشترک آب در لرستان وجود دارد.

  آخرین خبرها

  ویدئوها

  گوشه ای از اقدامات شرکت آبفا برای مقابله با بارندگی های اخیر
  رادیو آبفا
  هفته دولت
  گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

  تصاویر

  اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
  طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
  جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
  کسب گواهینامه بین المللی
  گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
  جشنواره نخستین واژه (آب)