يكشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳

۱۸۵ میلیون متر مکعب آب شرب در لرستان تولید شد

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان عنوان کرد؛

۱۸۵ میلیون متر مکعب آب شرب در لرستان تولید شد

 

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: حدود۱۸۴  میلیون متر مکعب آب شرب پارسال در لرستان تولید شد.

یاسر اکبریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس آخرین گزارشاتی که در سامانه معاونت بهره برداری وتوسعه آب شرکت ثبت شده سال ماقبل نیز رقمی حدود ۱۸۰ میلیون متر مکعب تولید داشته ایم.
وی افزود: علت افزایش تولید آب پارسال ناشی از توسعه شهرنشینی و افزایش مشترکان شرکت و همچنین اجرای پروژه هایی که تامین آب آن ها می بایست از طریق تاسیسات و منابع آبی شرکت آب و فاضلاب باشد بوده است.
اکبریان درخصوص سرانه مصرفآب لرستانی ها بیان کرد: سرانه مصرف آب در استان بین حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز برای هر شهروند و در سطح کشور بین ۱۸۰ الی تا ۱۹۰ لیتر  و مطابق استاندارد کشور کمتر از ۱۵۰ لیتر به ازای هر نفر است 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تصریح کرد: یکی از برنامه های در دست اجرای شرکت کاهش هدررفت و محاسبه آب بدون درآمد با استفاده از شبکه های هوشمند و به روز کردن تجهیزات است.
اکبریان یادآور شد: همچنین با استفاده از آگاهی و اطلاع رسانی به مردم از طریق برنامه های فرهنگی تلاش شده مصرف آب هم استانی ها به سمت نرم کشور و استانداردهای بین المللی نزدیک شود.
وی درخصوص تاثیر بارندگی های اخیر بر منابع آبی استان افزود: در استان تا اواسط دی ماه شاهد بارندگی های آنچنانی نبودیم و همین امر باعث شد منابع آبی کاهشی شود اما در بازه زمانی بهمن تاکنون و بخصوص در اسفندماه بارندگی ها مناسب تری را شاهد بودیم که در برخی شهرها همچون ازنا و الیگودرز روند تولید منابع آبی منفی نسبت به بازه زمانی بلندمدت کاهشی بوده و لازم است که در این شهرها تمهیدات لازم بکار گیرد.
اکبریان  عنوان کرد: در لرستان هیچگونه سدی برای تامین آب شرب پایدار وجود ندارد و بایستی برای تامین آب در فصل گرما تمهیداتی از سوی شرکت و همچنین مردم با استفاده از تمامی ظرفیت های استان صورت گیرد تا در فصل گرما از نظر تامین آب شرب با مشکل مواجه نشویم.

آخرین خبرها

ویدئوها

گوشه ای از اقدامات شرکت آبفا برای مقابله با بارندگی های اخیر
رادیو آبفا
هفته دولت
گزارش افزایش مصرف آب درلرستان

تصاویر

اینفوگرافیک جهاد آبرسانی در استان لرستان
طرح جهادآبرسانی درلرستان در قاب دوربین شرکت آب وفاضلاب استان با پیش رفت ۵۷درصدی قسمت اول
جشنواره آب و رسانه وزارت نیرو
کسب گواهینامه بین المللی
گرامیداشت یوم الله بیست ودوم بهمن
جشنواره نخستین واژه (آب)